Dviejų arba daugiau asmenų tikralaikė bendravimo forma, kai pasikeičiama rašytine informacija, visų pokalbio dalyvių matoma kompiuterio ekrane.
Kalbama renkant tekstą, kuris siunčiamas visiems to paties pokalbio dalyviams.
Pokalbis internetu yra sinchroninio bendravimo forma (panašiai kaip pokalbis telefonu): žinutė siunčiama pokalbio dalyviams ir atsakymas į ją gali būti gaunamas tuojau pat. Tuo tarpu naujienų grupės, elektroninis paštas ir elektroninio pašto grupės yra asinchroninio bendravimo formos: gali praeiti daug laiko, kol gavėjas perskaitys siuntėjo laišką ir atsakys į jį.
Pokalbiai vyksta pokalbių kanaluose, sudaromuose pagal pokalbių temas. Kanalo pokalbių temą gali nusakyti kanalo pavadinimas, o dalyvių skaičius gali būti įvairus (mažiausias pokalbių kanalas (asmeninis pokalbis) turi du dalyvius). Pokalbio dalyviai identifikuojami jų pasirinktais vardais.
Pastaraisiais metais pokalbio internetu koncepcija buvo išplėsta įtraukiant failų persiuntimą, bendrą programų naudojimą ir kolektyvinį dokumentų rengimą rašymą ir braižymą virtualioje lentoje, įvairialypės terpės elementus (bendravimas balsu, vaizdu).
Pavyzdžiai: pokalbių kanalas, pokalbių programa, pokalbių serveris, pokalbių tinklas.